جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60119
  تاریخ انتشار : 5 مهر 1393 14:7
  تعداد بازدید : 374

  کمیسر حقوق بشر شورای اروپا:

  مسافران و معلولان در فرانسه از حقوق اساسی محروم هستند

  کمیسر حقوق بشر شورای اروپا رفتارهای تبعیض آمیز در قبال اقلیت های قومی و نژادی در فرانسه را محکوم کرد و گفت: به رغم تلاش های صورت گرفته در فرانسه در جهت اجرای اصل برابری، تبعیض همچنان در این کشور به دلیل بی توجهی مقامات فرانسه به تعهدات پایه ای در مورد حقوق بشر مشاهده می شود.

  به گزارش میزان به نقل از ستاد حقوق بشر، بر اساس خبری که توسط خبرگزاری رویترز از 'نیلز موژنکس' کمیسر حقوق بشر شورای اروپا منتشر شده، وی روز جمعه در پایان سفر پنج روزه خود به فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد: مهاجران، متقاضیان پناهندگی و همچنین کولی های مهاجر و مسافران و نیز افراد معلول در این کشور از حقوق اساسی خود محروم هستند. 


  وی همچنین از افزایش اقدامات نژادپرستانه علیه اقلیت های مذهبی همچون اقدامات اسلام هراسانه ابراز نگرانی کرد.


  کمیسر حقوق بشر شورای اروپا با بیان این که به رغم تلاش های صورت گرفته در فرانسه در جهت اجرای اصل برابری، تبعیض همچنان در این کشور قابل مشاهده است، این امر را نشانگر بی توجهی مقامات فرانسه به تعهدات پایه ای در مورد حقوق بشر عنوان کرد.


  موژنکس که در سفر خود از پاریس و مارسی دیدن و با مسوولان گروه های غیردولتی، نهادهای حقوق بشری، مذهبی و نیز با مقام های دولتی از جمله 'کریستیان توبیرا' وزیر دادگستری فرانسه ملاقات کرده، از وضعیت متقاضیان پناهندگی افغان که بی سر پناه در حومه پاریس به سر می برند، ابراز نگرانی کرد.


  وی همچنین از مشارکت ضعیف فرانسه در برنامه بین المللی پذیرش آوارگان سوری ابراز تاسف کرد و افزود: پاریس برای پذیرش 500 آواره سوری اعلام آمادگی کرده که این میزان یک دهم ظرفیت اعلام شده از سوی آلمان است.


  کمیسر حقوق بشر شورای اروپا خاطر نشان کرد تعداد قابل توجهی از کودکان معلول نمی توانند همانند کودکان دیگر به مدارس عادی بروند یا در مدارس ویژه معلولین ثبت نام کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28657482
اکنون :
97