جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60146
  تاریخ انتشار : 5 مهر 1393 14:50
  تعداد بازدید : 525

  معاون رییس کل دادگستری استان تهران مطرح کرد

  ضرورت بازدید قضات از زندان ها/ کاهش جمعیت کیفری از دغدغه های اصلی سازمان زندان هاست

  معاون رییس کل دادگستری استان تهران با اشاره به سیاست ها و برنامه های کاهش جمعیت کیفری زندان ها گفت: یکی از قدامات مؤثر در کاهش جمعیت کیفری زندان ها، بازدید قضات از زندان هاست که بر این موضوع نیز در جلسات مربوطه تاکید شده است.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، به منظور اجرای سیاست ها و برنامه های کاهش جمعیت کیفری زندان ها و رسیدگی به وضعیت مددجویان، "احمد مظفری" معاون رئیس کل دادگستری استان تهران در امور زندان ها به همراه خانم زاهدی معاونت رئیس کل در امور زنان و کودکان، در دفتر مدیر ندامتگاه ورامین تشکیل جلسه داد.

  در این جلسه فریدون خدایاری مدیر و حمید نعمت گرگانی معاون قضایی و رئیس اجرای احکام ندامتگاه ورامین حضور داشتند و طی آن به بررسی وضعیت زندانیان در زمینه های مختلف اعم از بخشنامه عفو عید فطر 93، متهمان بلاتکلیف و راهکارهای رفع بلاتکلیفی مشارٌالیهم، مرخصی پایان حبس، دستورالعمل ساماندهی زندانیان، آزادی مشروط و ... پرداخته شد.

  مظفری در این جلسه با اشاره به مشکلات و معضلات ناشی از افزایش جمعیت کیفری، گفت: از آنجایی که این دیدارها در ادامه برنامه های کاهش جمعیت کیفری است، تلاش می شود طی آن در راستای نیل به هدف مقدس کاهش جمعیت کیفری زندان ها گام های مؤثری برداشته شود.

  وی افزود: از دیگر اقدامات مؤثر در کاهش جمعیت کیفری زندان ها، بازدید قضات از زندان هاست که بر این موضوع نیز در جلسات مربوطه تاکید شده است.

  فریدون خدایاری مدیر ندامتگاه ورامین توضیحاتی را در خصوص فعالیت های انجام گرفته به منظور بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه ارائه کرد و گفت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها از اولویت ها و از دغدغه های اصلی مسئولین سازمان زندان هاست و بازدید قضات و مسئولان قضایی و بررسی وضعیت زندانیان و ایجاد تعامل و همچنین ارائه راهکارهای کارشناسی در رفع مشکلات قضایی مددجویان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28657482
اکنون :
75