جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60163
  تاریخ انتشار : 5 مهر 1393 15:25
  تعداد بازدید : 461

  رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضاییه در گفت‌‌وگو با فارس - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930702001233#sthash.H2VU4tiq.dpuf

  چک برگشتی جزء ۱۰ جرم اول کشور است/بانکها در اصلاح قانون چک کم کاری می کنند

  رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضاییه گفت: چک برگشتی جزء ۱۰ جرم اول کشور است، بانکها در اصلاح قانون چک کم لطفی می کنند.

  حجت الاسلام حمید شهریاری در گفت وگو با خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که وضعیت چک های برگشتی در کشور در بین جرایم چگونه است، اظهار داشت: چک برگشتی جزء 10 جرم اول کشور محسوب می شود.

  رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضاییه در پاسخ به این سؤال که لایحه اصلاح قانون چک که از چند سال قبل در دستور کار قوه قضائیه است، به کجا رسید، گفت: این لایحه در دست بررسی است. یک پای ماجرا بانک ها هستند و مانند تمام مباحثی که نظام بانکی از آنها تمکین نمی کند، در این رابطه نیز بانک ها همکاری ندارند.

  شهریاری تأکید کرد: در تمام دنیا وقتی چکی برگشت می خورد، بانک ملزم است چک برگشتی مشتری را پاس کرده و مسئولیت صدور دسته چک را بپذیرد.

  رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضاییه با بیان اینکه بر این اساس بانک طرف فرد خاطی بوده و برای حل مشکل اقدام می کند، تصریح کرد: افراد خاطی در این نظام ها در استفاده از منابع عمومی مانند ثبت شرکت و دیگر مزیت های قانونی و تسهیلات دچار محرومیت می شوند، همچنین کارت های اعتباری این افراد مسدود می شود و بالاخره ناگزیر به انجام تعهدات خود خواهند شد.

  وی افزود: آنقدر هزینه محرومیت ها و محدودیت ها برای افراد خاطی در چک بلا محل زیاد است که افراد ترجیح می دهند تعهدات خود را عملی کرده و وارد وادی داشتن چک برگشتی نشوند.

  شهریاری در ادامه از رسانه ها خواست که مشکلات نظام بانکی را برجسته کنند، تا مدیران این بانک ها زودتر برای این معضل اجتماعی چاره جویی کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28657482
اکنون :
95