جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60305
  تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 13:40
  تعداد بازدید : 422

  عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه:

  فیلتر شدن وایبر در دستور کار نیست/ وزارت ارتباطات راهکاری برای حذف مفسده در شبکه های اجتماعی ارائه دهد

  عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: در حال حاضر حذف وایبر و شبکه های اجتماعی در دستور کار این کارگروه قرار ندارد، بلکه وزارت ارتباطات باید برای حذف مفسده در شبکه های اجتماعی راه کار های لازم را ارائه دهد.

  "محمدعلی اسفنانی" عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به ضرب الاجل حجت الاسلام والمسلمین "محسنی اژه ای" برای مسدود سازی محتوای مجرمانه شبکه های اجتماعی اظهارداشت: آنچه در نامه معاون اول قوه قضائیه خطاب به وزیر ارتباطات مورد توجه است، فیلتر شدن شبکه های پیام رسان تلفن همراه نیست، بلکه حذف مفسده ای است که در این شبکه ها وجود دارد. 

  وی با بیان اینکه ترویج توهین به مقدسات در شبکه های اجتماعی تلفن همراه در دستور کار کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه قرار دارد گفت: این کارگروه از همان ابتدا در جلوگیری از اشاعه مفسده و توهین به مقدسات و نظام اسلامی تشکیل جلسه داد و در حال حاضر با ضرب الاجل معاون اول قوه قضاییه وزارت ارتباطات باید در این زمینه راه کار های لازم را ارائه دهد. 

  اسفنانی در پاسخ به این سوال که تشخیص مجرمانه بودن صفحات و شبکه های اجتماعی با چه مرجعی است، تصریح کرد: شورای عالی فضای مجازی در این زمینه سیاست گذاری می کند، اما تشخیص مصادیق مجرمانه با کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است. 

  عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر حذف وایبر و شبکه های اجتماعی در دستور کار قرار ندارد، بلکه تمامی دغدغه مسئولین این است که راه و روشی اتخاذ شود تا از این طریق مفسده موجود در این شبکه ها حذف و محدود شود. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28657482
اکنون :
51