جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60391
  تاریخ انتشار : 7 مهر 1393 14:18
  تعداد بازدید : 621

  واکنش منتظری به تعبیر نامناسب به کاررفته درباره دفاع مقدس

  رئیس دیوان عدالت اداری گفت: امروز هرچه که کشور ما از استقلال، ارزش ها، حفظ ناموس و پیشرفت در زمینه های مختلف دارد، مرهون تلاش های 8 سال دفاع مقدس است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در همایش "دفاع از حق؛ از جبهه تا محکمه" که در کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد، با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس و یاد شهدا اظهار کرد: برای اولین بار شاهدیم که به همت ایثارگران و هیات مدیره کانون وکلای دادگستری چنین تجمعی برگزار شده است.

  وی افزود: من با کانون وکلای دادگستری و رسالت هایی که این کانون دارد بیگانه نیستم، ولی خلایی را در مجموعه کانون مرکز شاهدیم و آن این است که در درون کانون وکلای دادگستری مرکز جای یک تشکل از نیروهای ارزشمند، کسانی که دل در گروی ارزش های اسلامی و انقلابی دارند، خالی است.

  منتظری با بیان این که «از برگزاری این همایش که در کانون وکلا و به مناسبت هفته دفاع مقدس و احترام به شهدا انجام شده است، بسیار خوشحال شدم و با کمال میل در آن حضور یافتم» ادامه داد: کانون وکلای دادگستری مرکز یک تشکلی از مجموعه حقوقدانان کشور است که مشغول خدمت به جامعه هستند. بنابراین انتظار می رود که این مجموعه با قوه قضائیه یک رابطه صمیمی و گرم داشته باشد. البته ضمن حفظ استقلال.

  رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: ارتباط جامعه وکلا با قوه قضائیه به قدری تنگاتنگ است که آن دو می توانند روی هم اثر بگذارند. اگر جامعه وکلای ما متشکل از انسان هایی باشد که در مسیر قانون حرکت می کنند و صرفا اجرای قانون برایشان مهم است، می تواند به عنوان بزرگترین ارزش و کمک به مجموعه کشور محسوب شود.

  منتظری یادآور شد: در سال 65 بنده در دادگاه پرونده قتل عمدی را رسیدگی می کردم که به موجب قانون وکیل باید در پرونده حضور می داشت. زمانی که وکیل پرونده آن را مطالعه کرد قبل از تشکیل دادگاه در ملاقات با من، گفت بنده پرونده را خوانده ام و آنچه که دیده ام قتل عمد است. من چگونه می توانم از یک قاتل عامد دفاع کنم که من نیز نکاتی را به او گفتم. بنابراین وقتی برای وکلا ملاک قانون باشد قطعا رابطه می تواند بسیار خوب و حسنه باشد. امیدوارم که روز به روز شاهد پیشرفت کانون مرکز که دارای انسان های متدین است، باشیم. قطعا در این زمان این کانون می تواند مورد حمایت دستگاه قضایی باشد.

  رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به شعار همایش گفت: مساله هفته دفاع مقدس که یادآور 8 سال جنگ تحمیلی است و این ملت که با جوانان رشید خود در جبهه حضور یافت و با تمام توان از ارزش های نظام دفاع کرد نشان دهنده این است که ما هیچ عملی را برتر از این عمل سراغ نداریم در واقع ما در برابر شهدا و خانواده هایشان، ایثارگران و جانبازان مگر می توانیم دین خود را ادا کنیم؟ امروز کشور ما آبرویی را که در جهان به دست آورده منشا آن حضور جانانه ایثارگرانی است که هشت سال تمام به دفاع از کشور پرداختند. امروز هرچه کشور از استقلال، ارزش ها، حفظ ناموس و پیشرفت در زمینه های مختلف دارد مرهون تلاش های 8 سال دفاع مقدس است که ایثارگران از خود بروز دادند. بنابراین وظیفه همه ماست که از شهدا، جانبازان و ایثارگران حمایت کنیم.

  منتظری با بیان این که «حمایت لفظی از شهدا کافی نیست» ادامه داد: احترام به شهدا و بزرگداشت خاطره شهدا تنها با شعار کافی نیست بلکه ما اعم از مسئولان و مردم وظیفه داریم که ارزش های شهدا را حفظ کنیم و اهداف شهدا را در جامعه محقق سازیم.

  وی تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در صورتی می تواند داعیه دار حفظ ارزش ها باشد که قانونمدار باشد. اگر قرار باشد قانون وضع شود ولی مجریان قانون به آن عمل نکنند قطعا اهداف شهدا تحقق پیدا نمی کند.

  وی با ابراز تاسف از اینکه در داخل کشور و نیز در خارج کسانی که مدعی حقوق بشرند در عمل قانون را زیر پا می گذارند، گفت: چرا باید گاهی اوقات ما شاهد قانون گریزی باشیم. متاسفانه در برخی از دستگاه ها این امر را می بینیم و در این صورت جامعه ای که به قانون گریزی عادت کند آثارش دامنگیر همه می شود. ما باید قانون گریزی را از پشت چراغ قرمز ایستادن تا بالاترین مراحل قانونمداری در دستگاه ها رعایت کنیم و یاد بگیریم.

  منتظری به تعبیر یکی از افراد که از دوران دفاع مقدس به عنوان دوران پریود تاریخ ایران نام برده است، واکنش نشان داد و گفت: این تعبیر بی شرمانه که از سوی مغز متفکر مشروب خوار غربگرای افتاده در داخل غرب اخیرا نسبت به دفاع مقدس بر زبان جاری شده و بنده از بیان آن خجالت می کشم به نظرتان ناشی از چیست؟ کسی که دوران دفاع مقدس را به عنوان دوران پریود تاریخ ایران نام برده است خود را دل در گرو عشق به ایران می داند، ولی این ملت را که بیش از 200 شهید و بیش از 400 جانباز دارد وقیحانه خطاب کرده است و در رسانه عمومی این تعبیر را به کار برده است. به نظرتان این طرز تفکر برخاسته از چیست.

  وی با طرح این سوال که منشاء این نوع برداشت از دفاع مقدس چیست؟ گفت: آیا این موضوع می تواند چیزی جز از خود بی خود شدن در برابر فرهنگ غربی باشد؟ بنده هشدار می دهم تا مراقب باشیم خدایی نکرده ما چنین جریانی را در کشور شاهد نباشیم.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
27