جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60396
  تاریخ انتشار : 7 مهر 1393 15:1
  تعداد بازدید : 584

  «یونیسف» از حضور 10 هزار «کودک سرباز» در «سودان جنوبی» خبر داد

  «صندوق کودکان سازمان ملل» (یونیسف) اعلام کرد که هم اکنون 10 هزار کودک در میان گروه های درگیر در «سودان جنوبی» حضور دارند.

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «القدس العربی» چاپ لندن، صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) از افزاش شمار کودکانی خبر داد که اکنون در سودان جنوبی به جنگ مشغول هستند.

  یونیسف اعلام کرد که اکنون تعداد کودکانی که در صفوف طرف های درگیر در سودان جنوبی حضور دارند به 10 هزار نفر می رسد.

  «فطومه ابراهیم» رئیس سازمان حمایت از کودکان یونیسف در سودان جنوبی در این خصوص گفت: طی ماه ها و هفته های گذشته اطلاعات بسیاری را در زمینه اعزام کودکان [به عرصه های جنگ] به دست آوردیم.

  وی ضمن ابراز تأسف در قبال افزایش شمار این کودکان، افزود: هر چند گروه های درگیر در آغاز سال جاری وعده داده بودند که این کار را متوقف کنند، ولی به وعده خود عمل نکردند.

  در هیمن راستا، سازمان ملل چندی پیش درباره ی اقدامات گروه های مسلح سودان جنوبی در سربازگیری بیش از 9 هزار کودک در این کشور ناآرام و خشونت زده بشدت ابراز نگرانی کرد.

  «ناوی پیلای»، کمیساریای عالی سازمان ملل در حقوق بشر، 4 می گذشته اعلام کرده بود که بیش از ۹ هزار کودک از سوی نیروهای مسلح هر دو طرف به خدمت گرفته شده اند... کودکان همچنین در حملات کورکورانه ی دو طرف به غیرنظامیان کشته می شوند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28657482
اکنون :
88